Kohvi Röstimine
Röstime oma kohvi meie Tallinnas asuvas väikeses röstikojas.
Röstimiseks kasutame ülimalt kaasaegset röstimasinat koos artisan programmiga, mis võimaldab meil väga täpselt iga oa röstimise programmi seadistada, nii et alati tuleb täpselt sama maitse ning see on peensusteni viimistletud kümnete maitsmiskatsete jooksul.
Enne röstimist näeb toores uba välja hele ja värvitu. Oma värvi ja maitse saab ta alles röstimise käigus ning samal ajal kaotab ka osa oma kaalust.
Röstimine koosneb järgmistest etappidest:
1. Kuivatamine
Rohelises kohvioas on umbes 11% vett, esimeses röstimise etapis see vesi sealt eemaldub, see on kuni u 130 kraadi juures.
2. Maillard reaktsioon
U 130 kraadi juures algab alles kohvi röstimise protsess. Nüüd oad muutuvad kõigepealt kollaseks, hiljem karamellpruuniks. Oad lähevad suuremaks ning nende kestad eemalduvad ning need kogunevad rösteris eraldi anumasse.
3. Esimene pragunemine
Alates hetkest kui oad hakkavad praksuma on tegemist juba joomiskõlbliku oaga ning edasine röstimine on puhtalt maitse-eelistuste pärast. Kohvi maitset on võimalik reguleerida, seadistades täpselt hetkel millal röstimine lõpetada. Vastavalt sellele on kohvi kas happelisem, mõrum, erinevad maitsenüansid tulevad välja erinevatel röstimise hetkedel.
4. Teine pragunemine
Tumeda rösti puhul on oluline kui oad teist korda praksuma hakkavad, seekord juba valjemalt. Sellest hetkest hakkavad oast eemalduma õlid ning oa pind muutub õliseks.
5. Jahutamine
Jahutamine on oluline etapp kuna uba on kiirelt vaja maha jahutada, et ta edasi ei küpseks ning maitseomadused jääksid samaks.
6. Hoiustamine
Pärast röstimist eemalduvad veel mõnda aega oast süsihappegaasid, see muudab ka oa maitset. Seetõttu on uba kõige maitsvam paar päeva pärast röstimist.